DOBRO DOŠLI NA FORUM

Bačka Topola - forum sa sajta topola.50webs.com

PrijemPrijem  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  
Zadnje teme
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Delite | 

Napulj

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
julia

Broj poruka : 8
Datum upisa : 20.11.2008

PočaljiNaslov: Napulj   Pet Dec 19 2008, 00:28

Napulj ili Napolis znači novi grad. To je grad gdje je najveća gustina naseljenosti na svijetu. Možda niste znali za to, ali kažu da je tamo 17.000 ljudi na 1 kvadratni km. Meni ovo zvuči nevjerovatno, ali....samo prenosim ono što sam čula.

Također nam je vodič rekao da je u Napulju veliki uticaj ima mafija Cambora (ne znam kako se pravilno piše). To je napuljska mafija, a najstarija je sicilijanska Cozanostra. Kažu i to da se Cozanostra zadnjih godina smirila, a da je sada aktivna Cambora i da su ubistva između klanova u zadnjih 5-6 godina češća u Napulju nego na Siciliji.

Bilo kako bilo ja Napulj doživih kao grad mafije i lopova.( Jednom tipu ukradoše kameru). Roma i onih što prose ima na svakom koraku....sumnjivih faca što bulje u tašne ima na svakom ćošku....nevjerovatno...

Iako sam uspjela vidjeti 30% grada, to što sam vidjela svidjelo mi se...Napulj jeste lijep, ali je prljav. “Južnije je sve tužnije“ -što reče naš vodič onu staru izreku.

Evo vam i slika!

Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
yt1ecp

Broj poruka : 75
Datum upisa : 28.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Napulj   Pet Dec 26 2008, 17:32

Juliska, gde si ti ???
Pa, sta je sa tvojim reportazama, znas li od kad nisi nista napisala?
Pazi, ima ovde nas koji ne mozemo da putujemo, pa nam ipak znaci da procitamo nesto lepo o gradovima koje nismo posetili.
'Ajde malo, zarezi olovcicu pa otkucaj nesto!!
Pozdrav iz Bgd-a. lol!
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika

Napulj
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DOBRO DOŠLI NA FORUM :: Strana za zaljubljenike u život :: Putovanja-
Skoči na: