DOBRO DOŠLI NA FORUM

Bačka Topola - forum sa sajta topola.50webs.com

PrijemPrijem  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  
Zadnje teme
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Delite | 

Narodna banka i njena uloga nadzora nad radom banaka

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
babac

Broj poruka : 6
Datum upisa : 16.10.2008

PočaljiNaslov: Narodna banka i njena uloga nadzora nad radom banaka   Sre Okt 22 2008, 16:30

Evidentni su problemi u radu METALS BANKE. Pravna lica ne mogu doci do svog novca, nalozi za placanje se ne izvrsavaju. Nazvala sam danas broj 011/3338033 (Sektor za kontrolu rada banaka). Receno mi je da su evidentirane "neke" nepravilnosti u radu METALS BANKE, za koje se nadaju da ce "u dogledno vreme" biti otklonjene, ali "ne znaju" da definisu termin "dogledno vreme". Znam za slucaj da je pravnom licu, na osnovu naloga za prenos "skinut" novac sa racuna, samo, na zalost, poverilac taj isti novac nije dobio!!! U NBS - u, na moje pitanje da li su to "te nepravilnosti" nisu hteli (ili nisu smeli) da odgovore, vec su savetovali da se obratim samoj banci. A tamo haos. Na zahtev da se novac pravnog lica, koji je (jos) na racunu,prenese (nalogom za prenos) u drugu banku odgovorili su odricno uz obrazlozenje sefa, direktora sta li, da ON ZNA da taj novac pravnom licu nije potreban!!!

Da se vratim na razgovor sa NBS - Oni zakonom odredjuju da pravno lice i preduzetnik mora gotov novac primljen po bilo kom osnovu isti, a najkasnije naredni dan da uplati na tekuci racun u izabranoj poslovnoj banci. A kad ta banka "pukne" (moje misljenje), nisu duzni da makar upozore javnost na probleme u radu neke banke, u ovom slucaju Metals banke. O problemima na radu se moze procitati sturo obavestenje na sajtu same banke www.metals-banka.co.yu i kako kazu, na dan 30.09.2008. se nalaze u potpunosti u zoni sigurnog poslovanja. Samo, danas je 22.10.2008. a novca nema.

Apropo, sad sam pisala zahtev mojoj banci (ne METALS) da stornira nalog mom dobavljacu koji JAKO veruje MEATALS BANCI,toliko da je u drugoj otvorio racun da bi sigurno (nadam se) dobio svoj novac.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
goran

Broj poruka : 14
Datum upisa : 19.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Narodna banka i njena uloga nadzora nad radom banaka   Sre Okt 22 2008, 23:37

study Slabo radim sa bankama, samo čitajući vašu poruku i slušajući nekidan slićne pritužbe prijatelja na jednu drugu banku bojim se da se nešto iza brda valja!!!
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika

Narodna banka i njena uloga nadzora nad radom banaka
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Evropa i njena najveća čuda
» Narodna biblioteka Srbije slavi 180 godina rada
» Epska narodna pesma
» Srpska narodna muzika
» Narodna Republika Kina