DOBRO DOŠLI NA FORUM

Bačka Topola - forum sa sajta topola.50webs.com

PrijemPrijem  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  
Zadnje teme
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Delite | 

Pečuh

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
julia

Broj poruka : 8
Datum upisa : 20.11.2008

PočaljiNaslov: Pečuh   Ned Nov 30 2008, 14:14

Pečuh kao i cijela Mađarska me podsjeća na Vojvodinu. Ima puno zelenila i cvijeća. I ako sam obišla skoro cijelu Mađarsku, Budimpeštu sam uvijek zaobilazila u širokom luku. Sad se kajem, jer znam da će proći još dugo dok se nakanim opet otići u Mađarsku.

Pečuh je grad spomenika. Mađari su na svakom koraku dizali spomenike svojim istorijskim ličnostima, kao što su : Sebastian Tinodi Lantos, muzičar rođen u periodu turske okupacije, zatim Victor Vasarelya čuveni slikar, kao i Ferenc Martyn i još mnogi drugi…
Bila sam u muzeju gdje su istaknute slike nekog njihovog poznatog slikara, ali ne mogu da se sjetim imena. Zato se sjećam slika : sve neke šare…i stojala sam pred slikama buljeći u njih te praveći se da savršeno razumijem sve to…došlo mi da se kulturno uzdižem, a veze nemam o slikama.

P.S. Nadam se da vam se dopadaju opisi destinacija (Budimpešta) gdje sam bila. Trudim se da vam sva ova moja putovanja budu zanimljiva kao što su i meni bila i da u vama probudim želju da i vi posjetite iste države, gradove…. Meni svako mjesto nudi zanimljivosti, posebnosti i u svemu vidim nešto drugačije, nešto što ću pamtiti cijeli život. Sva mjesta su lepa, ako umijete tako da ih gledate…..
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika

Pečuh
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DOBRO DOŠLI NA FORUM :: Strana za zaljubljenike u život :: Putovanja-
Skoči na: