DOBRO DOŠLI NA FORUM

Bačka Topola - forum sa sajta topola.50webs.com

PrijemPrijem  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  
Zadnje teme
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Delite | 

Pompeji

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
julia

Broj poruka : 8
Datum upisa : 20.11.2008

PočaljiNaslov: Pompeji   Čet Dec 04 2008, 23:50

Kad je vulkan Vezuv eksplodirao za nepun sat na onaj svijet otišlo je 17.000 ljudi. Tada su Pompeji brojali 32 000 stanovnika i poslije tog dana, grad više nikad nije oživio. Kad sam bila u Rimu, na Tv-u se prikazivao film kako se desila ta katastrofa. Ma bilo je grozno,...šta drugo da kažem....

Možda ću u Pompejima zaboraviti sve one grobnice, bazene, popločane ulice....ali ulicu kurvi neću nikad. Znala sam da je to najstariji zanat, ali ne i to da je baš toliko star ;-)

Zaboravila sam ime ulice gdje su bile prostituke, ali nisam putokaz koji je isklesan u kamenu u obliku (da prostite) penisa i koji je okrenut prema javnoj kući. Javna kuća iz tog vremena imala je male prozore (neke sobe nisu imale ni prozore), kamene krevete, ali vrata nije bilo (eto vam dole slika-četvrta). Vjerovatno su stavljali zavjese ;-) U hodniku se nalaze slike isklesane u zidu koje su prikazivale razne poze koje treba da obavaljaju prostitutke. Kažu da su žene koje su se time bavile dolazile sa Istoka. Imale su egzotičan izgled i samim tim Pompejci su bili jako zainteresovani za njih.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
yt1ecp

Broj poruka : 75
Datum upisa : 28.08.2008

PočaljiNaslov: Pompeja, uh !!!   Pon Dec 08 2008, 18:41

Kako su raqdili, tako ih je Bog i kaznio.
Slusam Olivera Dragojevica, ( SRECA JE TAMO GDJE SI TI ) secam se svojih grehova i cekam Ili oprost ili Pompeju, ali, opet bih isto uradio!
Pa, Pompeja - Pompeja, jednom se zivi. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika

Pompeji
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» The British Museum, London
» Drevna arhitektura

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DOBRO DOŠLI NA FORUM :: Strana za zaljubljenike u život :: Putovanja-